Blog

Krátké zamyšlení nad jógou aneb co je jóga?

29.5.2020

Týden minulý mi shodou okolností přinesl několik zajímavých debat na téma CO JE JÓGA, respektive CO JE KLASICKÁ JÓGA, co naopak již jógou není, a jak nahlížet na její novodobé varianty, které jeden z mých konverzačních partnerů pojmenoval jako „pseudo podoby“ jógy. A tak nový příspěvek mého blogu je na světě.

Prosím, vězte, JÓGA JE JEN JEDNA, byť může mít mnoho podob.

Novodobým nepřítelem člověka je stres

24.10.2019

V dnešní době se jen málokdo nepotkal s tématem péče o sebe samotného, tedy jak se správně stravovat, pohybovat, relaxovat, nastavit a udržovat psychohygienu. Témata nás zaměstnávají tak moc, až jsme nakonec ve stresu, že nic z toho neděláme správně. K tomuto stresu si můžeme přičíst ještě celkový stres z organizace našeho života, práce, mezilidských vztahů, nedostatků financí a hned jsme u poznání, že jsme v neustálém napětí. Ztrácíme schopnost se uvolnit, radovat se z momentálního prožitku, vidět věci nově a jinak, ale zároveň pozitivně. Jsme v permanentním stresu.

Aby nám jóga pomáhala a ne naopak

2.10.2019

Jóga. Jen málokdo se s ní dnes ještě nesetkal. Pro někoho je to aktuální módní vlna, na které se rád sveze, pro jiného alespoň krátký únik z uspěchaného světa, či cesta k uzdravení. No a pro, jak doufám, stále větší počet lidí, je to životní styl. Ať už tak či onak, zřejmým faktem je, že se dnes jógou zabývá enormně velké množství lidí, ať již soukromě nebo profesně.

1