Hatha Yoga


Klidnější forma dynamické yogy , jejíž součástí jsou asány - pozice těla, pranajáma- dechová cvičení, a meditace. Právě z hatha yogy si Dinah Rodrigues vypůjčila některé asány a dala jim dynamiku tak, aby posloužili cíli hormonální jógové terapie. Cílem samotné hatha yogy je celkové zlepšení mentálního a fyzického zdraví. Hezká postura těla je benefitem navíc.

Rezervace


Power Yoga


Vznikla spojením klasické jógy s aerobními aktivitami, čím jsme získali pohybovou aktivitu zeštíhlující postavu, zvyšující kondici a odbourávájící stres. Od hatha yogy se liší rychlosti prováděných ásan. Nejde tedy tolik o dokonalé prodýchání jednotlivých pozic, jako o spíše o dynamický a plynulý přechod z jedné asány do druhé.

Rezervace


Yin Yoga


Často se ji přezdívá klidná síla. Jde o tišší druh yogy, sestavu asán s dlouhou výdrží, která je zaměřená na částí těla nejblíže vnitřnímu jádru, tedy na kosti, klouby pojivové tkáně. Je úzce napojená na západní nauku o fasciálním systému a východní nauku o meridiánech. Mimo jiné zvyšuje mobilitu všech kloubů v těle. Je skvělou prevenci osteoporózy a výbornou metodou k uvolnění stresu.

Rezervace